آب و هوای تایلند را برای مسافرت بشناسید

تایلند کشوری در جنوب شرق اسیا میباشد که در این مقاله به آب و هوای تایلند می پردازیم.این کشور حدود ۸۵میلیون نفر جمعیت دارد.هر ساله در تمام فصول میزبان گردشگران خارجی است که امده اند و در طبیعت بکر و زیبای تایلند استراحت و تفریح کنند.میتوان از این شهر ها بعنوان شهر های توریستی این شهر نام برد:بانکوک(پایتخت این کشور است و دارای مراکز خرید بسیار زیادی میباشد)-پاتایا-پوکت-ساموئی-راتچابوری-کرابی-چیانگ مای-هو اهین.

 

درباره ی تایلند

تایلند کشوری استوایی است و اب و هوای استوایی دارد و درجه حرارت در اغلب شهر های تایلند نسبت تقریبا یکسانی دارد. اب و هوای تایلند گرم و مرطوب با بادهای نسبتا معمولی و باران های استوایی میباشد. باران های این منطقه به گونه ای است که بطور مثال پنج دقیقه بصورت سیل اسا باران میبارد و سپس باران قطع شده و عبور و مرور در شهر دوباره راه میافتد.
شهر های تایلند اب و هوای نسبتا ثابتی دارد و همانند ایران نیست که شما در یک فصل شاهد اختلاف دمایی و بارندگی در اغلب نقاط کشور شوید.تایلند دارای ۳فصل میباشد که شامل :فصل گرم-بارانی و خشک است.اغلب شهر های شمالی تایلند دارای اب و هوای خشک و خنک هستند.دوره زمانی فصی گرم از ماه فروردین تا اواخر خرداد است.فصل بارانی این کشور از اوایل تیر تا اواخر مهر است و اب و هوای خشک این کشور از ابان تا اواخر دی میباشد که بهترین فصل از نظر اب و هوایی این دوره زمانی است.

مسافرت به تایلند از طریق تور تایلند راحت و ارزان با گشت نوید

یکی از چالشهایی که مسافران با ان رو به رو میشون این است که در چه فصلی به تایلند سفر کنند تا از نظر اب و هوایی سفری موجه داشته باشند..در این مطلب سعی شده تا اب و هوای تایلن را برای شما عزیزان باز کرده تا شما با انتخابی درست تر سفر خودرا انتخاب کنید.البته این بدان معنا نیست که اصلا در بعضی از فصول به تایلند سفر نکنید بلکه در این فصول ممکن است که اب و هوای تایلند شمارا تحت تاثیر خود قرار داده و بصورت کامل از سفر خود لذت نبرید. از شهرهای توریستی خیلی زیبا میتوان به پاتایا-پوکت و ساموئی اشاره کرد.این شهر ها بخاطر داشتن ساحل های ارام و بسیار زیبا قطعا شمارا شگفت زده میکند.اژانس مسافرتی گشت نوید این افتخار را دارد که به مدت طولانی همه ساله در تمام فصول تور های تایلند برای تمام شهر های تالند برگزار کند و در این سفر همراهتان باشد.