تور تایلند ماه رمضان ۹۷

تور تایلند ماه رمضان ۹۷ کشور پهناور در قلب شرق اسیا میباشد که امروزه بخاطر جاذبه های گردشگری مانند نگین در نظر گردشگران خارجی میدرخشد.این کشور اب و هوای استوایی دارد و دارای جنگل های انبوه و ساحل های زیبا میباشد.شهر های تایلند عبارتند از:بانکوک(پاینخت این کشور)،پاتایا،چیانگ مای،ساموئی،هواهین،کرابی،پوکت است که تقریبا هرکدام از این شهر ها جاذبه های گردشگری خاصی را دارند.دمای هوا و رطوبت مناطق شمالی تایلند یعنی شهر های کرابی،هواهین و چیانگ مای به نسیب پایین تر از شهر های بانکوک،پوکت،پاتایا و ساموئی است.در شهر کرابی و چیانگ مای اداب و رسوم و مراسم های سنتی مردم تایلند بیشتر به چشم میخورد و مردم این شهر ها تمام مراسم های خود را بهتر از قبل بجا می اورند.

تور تایلند ماه رمضان ۹۷
تور تایلند ماه رمضان ۹۷

جشنواره های تایلند

یکی از مراسم های بسیار زیبایی که در تایلند هر سال برگزار میشود جشن یی پنگ (جشن پنگ)میباشد. جشنواره فانوس هر سال در تایلند برگزار می شود. در این جشن مردم فانوس هایی را به آب می اندازند تا برای آنها خوبی و خوش شانسی را به همراه بیاورد.در شهر چیانگ مای مردم این جشن را به گونه دیگری برگزار می کنند. آنها فانوس های خود را به هوا می فرستند. این جشن در این شهر «یی پنگ» نام دارد.این فستیوال برای هندوها جنبه مذهبی دارد.برگزاری این جشن زمان مشخصی ندارد در واقع فستیوال یی پنگ در پایان ماه کامل دوازدهمین ماه در تقویم سال قمری تایلندی (ماه دوم تقویم لانا) برگزار می شود.

از دیگر جاذبه های گردشگری کشور تایلند میتوان به عید نوروز چینی ها و جشن اب که هر ساله در ماه فروردین برگزار میشود اشاره کرد.علت برگزاری جشن اب این است که اب در باور وعقیده مردم تایلند نماد پاکی و مقدس را دارد.

اگر قصد سفر به تایلند در ماه رمضان را دارید چند نکته در نظر داشته باشید:

معمولا در ماه رمضان دمای هوای شهر های تایلند ثابت است و کمتر شاهد افزایش دمای هوا خواهید شد.

در ماه رمضان قیمت تور و حتی پرواز های تایلند به شدت با کاهش نرخ مواجه میشود،پس اگر قصد سفر به تایلند را دارید ماه رمضان قیمت ها پایین تر است.

در بانکوک پایتخت تایلند در ماه رمضان در محله عرب ها هر شب بعد از اذان مغرب ضیافت های شام در رستورانهای این منطقه برگزار میشود که پیشنهاد میشود حتما به این رستوران ها رفته و حتی برای یکبار هم که شده طعم غذاهای عربی را تجربه کنید.

نوشته تور تایلند ماه رمضان ۹۷ اولین بار در تور استانبول|تور دبی|تور تایلند|تور مالزی|تور آنتالیا|تور روسیه. پدیدار شد.