دره مرموز و اسرار آمیز در ایران

 

Grand-Canyon-National-Park

گردشگری در ایران نیز جذابیتهای خاص خود را دارد. با توجه به قدمت اکثر شهرها و روستاهای ایران جاذبه های بکر و دیدنی فراوان میتوان یافت.از  دیدینیهای  مرموز که در ایران زیاد هستند میتوان به دره کال جنی طبس اشاره کرد .

این دره در خراسان جنوبی در نزدیکی شهر طبس واقعه شده است . از زمانهای قدیم تا به امروز ازاین دره خیلی حرفها و حدیثها شنیده شده است. که  نظر اکثر مردم این بوده که تنها هیچ موقعه در این دره قدم بر ندارید زیرا آنجا جن دارد…!!

دره کال جنی طبس به دره جن معروف است . از نظر طبیعت این دره میتوان گفت که یک معجزه طبیعت رخ داده است زیرا در دل کویرهای شرق کشور که خاک و هوای خشک این خته از ایران زمین زبانزد خاص و عام است، این دره به وجود آمده که آب و هوای کاملا خنک و مرطوبی دارد .در این منطقه گیاهان مخصوص کویر  نیز وجود دارد. که از خاصیت درمانی زیادی چشمگیر است به علت دو نوع زیست محیطی این گیاهان چنین شرایط معجزه آسایی به خود گرفته اند.بر خلافه نظر ساکنان قدیمی این منطقه که نباید تنها در این دره قدم زد . تیم خبر گردی گشت نوید با توجه به بازدیهای که خود تیم انجام داده است نظری بر خلاف این ایده دارد .

و با توجه به خصوصیات فکری انسانها که همیشه در پی کشف هستند، و اینکه جاذبه ای این چنینی قدمهای گردشگر را نه تنها بیشتر به سوی خود میکشد بلکه انسان با ترس و کششی با حس افشا گری باعث میشود که تنها تر به ان سمت کشیده شود.

fa

بادهای خنکی که در این دره میوزد یک احساس کاملا آرامی به انسان وارد میکند که دوس دارد تمام عمر را دور از هم همه  شهر در اینجا به سر کند.

این دره اعجاب انگیز  شباهتهای زیادی با دره گرند کانیون آمریکا دارد. و از نظر زیست محیطی گیاهان و جانوران نیز خیلی به هم شبیه هستند.

این مطلب چقدر مفید بود؟

لطفا با یک کلیک رای بدید!!

میانگین رای👍 / 5. میزان امتیاز::

We are sorry that this post was not useful for you!

Let us improve this post!

درباره نویسنده

seo bartar

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

  Subscribe  
Notify of