خیابان های معروف استانبول

taksim square current

میدان تکسیم – مهمترین میدان استانبول که در مرکز شهر است و همه توریست ها و مسافران علاقه مندند که که در نزدیکی این میدان اقامت داشته باشند میدان تکسیم است.

این میدان به ۵ قسمت اصلی تقسیم شده است و خیابان های مهم و تجاری استانبول نظیر استقلال ، تارلاباشی ، مشروظیت ، سسیراسلویلر و گوموشسویر به میدان تکسیم ختم می شود.

معروف ترین خیابان تجاری و بهترین خیابان استانبول خیابان استقلال است.

۹۰ درصد رستوران های استانبول ، کافه ها در این خیابان است. رستوران هایی که غذاهای ترکی عالی در آن پخت می کنند .

وسایل نقلیه که میتوان با آن در این میدان و خیابان رفت و آمد کرد ، اتوبوس ، مینی بوس ، مترو ، تراموا و تاکسی می باشد. بیمارستان ها و اورژانس در این خیابان واقع است .

۹۰ در صد هتل های استانبول در خیابان استقلال تکسیم قرار دارند و قیمت هتل ها در این خیابان از مکان های دیگر استانبول گران تر است.

خیابان شیشلی و عثمان بی – فاصله اش تا میدان تکسیم حدود ۵ تا ۶ دقیقه استو به مرکز خرید جواهر بسیار نزدیک است. نقطه عطف خرید پوشاک و کیف و کفش و غیره در خیابان شیشلی و یا عثمان بی ترکیه استامبول می باشد.

به صورت عمده فروش می شود البته به صورت تکی هم فروش دارند. قیمت پوشاک در این خیابان از میدان تکسیم خیلی ارزان تر است.

خیابان آکسارای – تا میدان تکسیم فاصله اش حدود ۱۰ دقیه با اتوبوس است. فروش انواع پوشاک و کیف و کفش در این خیابان است. به صورت تکی فروش می شود و ارزان تر از میدان تکسیم است.

خیابان لاله لی – درست در کنار خیابان اکسارای است.

خیابان وطن – فاصله بسیار کمی با آکسارای دارد . ایستگاه مترو در این خیابان است و تا فرودگاه آتاتورک ادامه دارد. مرکز خرید هیستوریا در این خیابان قرار دارد.

خیابان فندق زاده – فاصله اش تا خیابان آکسارای پیاده ۱۵ دقیقه و تا میدان تکسم با اتوبوس هم ۱۵ دقیقه است.جمعه بازار و بازارهای محلی از خصوصیت این خیابان است.

خیابان باکرکوی – دریای مرمره در کنار این خیابان است و منازل اجاره ای و هتل ها در این خیابان روبه دریا است.

مراکز خرید و رستوران های زادی در این خیابان است.

به فرودگاه آتاتورک نزدیک است و با تاکسی ده دقیقه تا فرودگاه فاصله دارد. فاصله اش تا میدان تکسیم ۴۵ دقیقه با اتوبوس  است.

هتل های واقع در این خیابان ارزان است.

در ضمن ارزان ترین وسیله رفت و امد مترو می باشد.