استانبول

تور – خیابان های معروف استانبول

a9_online

میدان تکسیم – مهمترین میدان استانبول که در مرکز شهر است و همه توریست ها و مسافران علاقه مندند که که در نزدیکی این میدان اقامت داشته باشند میدان تکسیم است. این میدان به ۵ قسمت اصلی تقسیم شده است و خیابان های مهم و تجاری استانبول نظیر استقلال ، تارلاباشی ، مشروظیت ، سسیراسلویلر و گوموشسویر به میدان تکسیم ختم می شود.

معروف ترین خیابان تجاری و بهترین خیابان این شهرخیابان استقلال است. ۹۰ درصد رستوران های استامبول ، کافه ها در این خیابان است. رستوران هایی که غذاهای ترکی عالی در آن پخت می کنند .

وسایل نقلیه که میتوان با آن در این میدان و خیابان رفت و آمد کرد ، اتوبوس ، مینی بوس ، مترو ، تراموا و تاکسی می باشد. بیمارستان ها و اورژانس در این خیابان واقع است . ۹۰ در صد هتل های استانبول در خیابان استقلال تکسیم قرار دارند و قیمت هتل ها در این خیابان از مکان های دیگر استانبول گران تر است.

خیابان شیشلی و عثمان بی – فاصله اش تا میدان تکسیم حدود ۵ تا ۶ دقیقه است و به مرکز خرید جواهر بسیار نزدیک است. نقطه عطف خرید پوشاک و کیف و کفش و غیره در خیابان شیشلی و یا عثمان بی ترکیه استامبول می باشد. به صورت عمده فروش می شود البته به صورت تکی هم فروش دارند. قیمت پوشاک در این خیابان از میدان تکسیم خیلی ارزان تر است.

خیابان آکسارای – تا میدان تکسیم فاصله اش حدود ۱۰ دقیقه با اتوبوس است. فروش انواع پوشاک و کیف و کفش در این خیابان است. به صورت تکی فروش می شود و ارزان تر از میدان تکسیم است.

خیابان لاله لی – درست در کنار خیابان اکسارای است.

خیابان وطن – فاصله بسیار کمی با آکسارای دارد . ایستگاه مترو در این خیابان است و تا فرودگاه آتاتورک ادامه دارد. مرکز خرید هیستوریا در این خیابان قرار دارد.

خیابان فندق زاده – فاصله اش تا خیابان آکسارای پیاده ۱۵ دقیقه و تا میدان تکسم با اتوبوس هم ۱۵ دقیقه است.جمعه بازار و بازارهای محلی از خصوصیت این خیابان است.

خیابان باکرکوی – دریای مرمره در کنار این خیابان است و منازل اجاره ای و هتل ها در این خیابان روبه دریا است. مراکز خرید و رستوران های زیادی در این خیابان است. به فرودگاه آتاتورک نزدیک است و با تاکسی ده دقیقه تا فرودگاه فاصله دارد. فاصله اش تا میدان تکسیم ۴۵ دقیقه با اتوبوس است.هتل های واقع در این خیابان ارزان است.

در ضمن ارزان ترین وسیله رفت و امد مترو می باشد.

تور – معرفی مناطق استانبول

1

خیابان یا منطقه meyhanes off balik pazari – fish market به عنوان بازار ماهی استانبول شناخته می شود . در این بازار میتوانید راحتی خیال را تجربه کنید. در این خیابان کافه ها و رستوران ها ی زیادی وجود دارد. این خیابان دارای تعداد زیادی اماکن مثل عبادتگاه و کلیسا و مساجد می باشد .

bahariya street

برای یک پیاده روی خوب میتوانید در این خیابان قدم بزنید. و یکی از مناطق خوب جهت خرید منطقه kodikoy است . فروشگاه های زیادی در این منطقه هستند . این منطقه برای خرید طبقه متوسط جای خوبی است. به وسیله ترانوا می توانید به این خیابان بروید . خرید گل و محصولات هنری و صنایع دستی مثل نقاشی ها و شیشه و جواهران و غیره در این منطقه برای مسافران میسر است. این خیابان نیز دارای رستوران های زیادی برای پذیرایی از خریداران و مسافران است.

یکی دیگر از جاذبه های این خیابان ساختمان اپرا در استانبول است که دارای ۵۰۰ نفر ظرفیت است. این ساختمان بازسازی شده است.

bagdat street

این خیابان خیابان بزرگی است که درآن رستوران های زیادی دارد ، در این خیابان ماشین های لوکس چشم مشاهده کنندگان را می نوازد . بوتیک های زیادی در این خیابان وجود دارد. معروف ترین مارک ها بین المللی در اینجا شعبه دارند و این مرکز را به یک بازار معروف تبدیل کرده است. این خیابان به دریای مرمره نزدیک است و امکانات رفاهی خاصی دارد .

galip dede street

از خیابان استقلال شروع شده و تا ایستگاه tram و نزدیک دریا ادامه دارد. این خیابان محل خرید و فروش ادوات موسیقی است. موسیقی محلی و سنتی و مدرن را در این خیابان پیدا کنید.

nisantasi

بهترین خیابان در این شهر زیبا است. در این خیابان هنرمندان برجسته و روشنفکران و ادبا هستند . دارای ساختمان های ظریف تاریخی و رستوران ها و کافه های متعددی است و این خیابان یکی از پر رفت و آمد ترین خیابان های معروف است.

از خیابان nisantasi چهار خیابان منشعب می شود : rumeli avenue – tesvikiye avenue – valikonagi avenue – abdi ipekci avenue

tesvikiye avenue

این خیابان به عنوان مد لباس با مارک های متعدد و بین المللی معروف است. و جایگاه خوبی در این زمینه را به دست اورده است.

abdi ipekci avenue

یکی از گران ترین خیابان های این منطقه است و لباس های گران قیمت و جنس های عالی و مارک های معروفی در آن هستند و شیک ترین لباس های عقد در این خیابان پیدا می شود.

برای رسیدن به این خیابان تاکسی هایی در میدان تکسیم وجود دارد و یا اینکه با مترو برای رسیدن به این خیابان میتوانید استفاده کنید.

Istanbul6

basiktas street

رسیدن به این خیابان بسیار ساده است . انواع مارک ها با قیمت مناسب را میتوان در این خیابان یافت . همچنین این خیابان به مارکز دانشگاهی و عمومی نزندیک است و این عاملی است برای اینکه افراد متوسط جامعه در آن اقامت کنند. در این خیابان استادیوم معروف استانبول وجود دارد و تیم معروف فوتبال استانبول در آن حضور دارند.

در مرکز این خیابان می توان جنس ها با قیمت مناسب و لوازم الکتریکی و موزیک ها را در آن خریداری کرد. رستوران های این منطقه با غذای دریایی از مهمانان پذیرایی میکنند.

—————————
تور استانبول – خرید در استانبول

منطقه آکسارای

یکی از مناطقی که میتوانید در آن می توانید به خرید بپردازید منطقه آکسارای است. جهت خرید پوشاک میتوانید در خیابان آکسارای و یا خیابان های فرعی که به نام خیابان لاللی معروف است بروید ، پارچه فروش ها در منطقه شاهزاده باشی قرار دارند. میدان سلطان احمد منبع خرید کیف و کفش است. بازاری به نام گرند بازار هم در منطقه آکسارای وجود دارد که جایی برای خرید توریست هاست . در اینجا هم طلا و جواهر پیدا می شود.

منطقه آکسارای دارای مترو است که رفت و آمد را به جای دیگر استانبول راحت میکند . همینطور از فرودگاه تا اکسارای هم مترو دارد.

در منطقه آکسارای هتل های تاپی را میتوانید برای اقامت انتخاب کنید . هم هتل های سه ستاره و هم ۴ ستاره و هم ۵ ستاره

منطقه عثمان بی

این منطقه نزدیک آکسارای است ، در این منطقه میتوانید پوشاک خریداری کنید ، و جایی است که خانمها به آن خیلی علاقه مندند در این منطقه پوشاک زنانه به وفور دیده می شود.

منطقه سلطان احمد

این منطقه بعد از آکسارای است . در این منطقه توریست ها بسیار دیده می شوند. این منطقه دارای فروشگاه های صنایع دستی است و هتل های بسیار ارزان قیمتی را میتوان در آن پیدا کرد.

منطقه تکسیم :

منطقه تکسیم مرکزی است برای استقرار وکلا و پزشکان و مغازه های اورجینال پوشاک . این منطقه با یک پل که از روی دریای مرمره میگذره به آکسارای وصل می شود.

خیابان استقلال بهترین مکان برای خرید در منطقه تکسیم است. این خیابان محل خرید پوشاک ترک اصل است. مارک های معروفی در این خیابان وجود دارند. مغازه ها نیز تا ساعت ۱۲ شب باز هستند و شما میتوانید با خیالی اسوده خرید نمایید.

در منطقه تکسیم هتل های خوبی پیدا می شود هتل های سه ستاره و چهارستاره و ۵ ستاره . این هتل ها امکانات خوبی دارند و نزدیک به مراکز خرید نیز می باشند. و نیازی به سوار شدن به مترو نیست.

در این میدان تکسیم رستوران ها و فست فود های بیشماری وجود دارد. هزینه غذاها متفاوت است.

این خیابان معروف ترین خیابان در استانبول است. قبلا این خیابان با نام cadee-i kebir شناخته می شده است . این بلوار به عنوان تفرجگاهی برای مسافرین استانبول محسوب می شود. در این خیابان گالری هنر زیادی وجود دارد و زیبای خیابان را دوچندان کرده است.

برای دیدن زیبایی های این خیابان یک قطار تراموا مسیری را از میدان تکسیم تا میدان تونل می برد. مترو منطقه استقلال قدیمی ترین مترو بعد از مترو لندن است. و برای فرار از ترافیک راه بسیار خوبی است.

در این منطقه و خیابان رستوران های ارزان قیمتی برای آنهایی که اقتصادی سفر میکنند وجود دارد. شبها قیمت ها کمتر از روزها در رستوران های استانبول است. استانبول به عنوان یکی از ۱۰ شهر معروف دنیاست که دارای رستوران خیابانی عالی است.

مرتر را بشناسیم:

مرتر مرکزی است برای خرید پوشاک زنانه و حراج های بی شماری دارد. شما میتوانید بهترین نوع پوشاک را با قیمت ارزان بخرید. مترو از اکساری هم به این مرکز می رود و بهترین خرید ها در آن می شود.

گشت و گذار در استانبول :

استانبول پر است از موزه و ساختمان های قدیمی و زیبا . اگر میخواهید همه استانبول را با دقت و دل سیر ببینید باید ۲۰ روز به طور کامل بگردید.

میدان سلطان احمد مهمترین جایی است که باید اول از این قسمت شروع کنید. و بعد از آن مسجد ایاصوفیا را می توانید ببینید.

——————

1

بزرگترین شهر ترکیه استانبول است. استانبول در کنار دریای مرمره و تنگه بسفر است.

اگر تمایل داشتید در استانبول به شنا بپردازید مکان های شنا در استانبول عبارتند از کوجوک ، بوسفوروس ، باکرکوی و اگر در بیرون از استانبول تمایل به شنا داشتید ، کیلویس و جزایر پرنس برای شنا مناسب هستند.

اب و هوای استانبول از این قرار است که زمستان سرد و همراه با برف و باران است و در تابستان هوا گرم و مرطوب است . این شهر دارای رطوبت فراوان است. در این شهر یکی دوهفته برف سنگین می بارد و بارش برف سنگین در این شهر مشاهده شده است. . بهترین ماه ها برای رفتن به استانبول ماه های مارس و دسامبر است که دمای هوا به ۲۸ درجه سانتیگراد می رسد.

سفر به ترکیه و پیتخت آن و شهر های اطراف نیازی به ویزا ندارد و فقط گذرنامه احتیاج دارد. از راه های مختلف می توانید به استانبول سفر کنید . سریع ترین راه هوایی است. شما هم می توانید از طریق هواپیمای ترک و هم از طریق هواپیمای ایرانی به استانبول سفر کنید. از تهران تا استانبول حدود ۳ ساعت با هواپیما فاصله دارد.راه دیگر سفر به استانبول از طریق قطار است و حدود سه روز طول میکشد تا به این شهر برسد. قطار از تهران حرکت کرده و تا دریاچه وان در ترکیه می رود. از آنجا با کشتی های مخصوص چند ساعتی را تا استامبول میتوانید از مناظر لذت ببرید. درست است که مسیر با قطار طولانی است اما به دلیل تنوع وسایل نقلیه این مسیر لذت بخش است. راه دیگر رسیدن به استانبول اتوبوس است و حدود دو ساعت طول میکشد تا به استانبول برسید. این مسیر به دلیل یکنواختی خسته کننده است.

برای رفتن به شهر ترکیه نیازی به گرفتن ویزا نیست و با داشتن گذرنامه میتوانید وارد این شهر بشوید.راههای گوناگون برای رسیدن به این شهر استانبول وجود داردکه سریعترین و راحت ترین مسیر سفر هوایی است.هر هفته چند هواپیمای ترک و ایرانی به استانبول پرواز مستقیم دارند.مدت زمان رسیدن از تهران به استانبول حدود سه ساعت طول میکشد. بلیط هواپیما بسته به شرکت هواپیمایی انتخاب شده متفاوت است که میانگین آن حدود پانصد تا ششصد هزار تومان است.میتوانید به قطار هم به شهر استانبول سفر کنید که قیمت بلیط با قطار حدود صد و هشتاد هزار تومان است و سه روز هم طول میکشد تا برسید.این قطار تا دریاچه وان می رود و پس از آن با کشتی چند ساعتی را در آب سفر میکنید و بعد از اتمام سفر دریایی با قطار ترکیه به استانبول می رسید.با اینکه مسیر طولانی است اما گشتن در آب و قدم زدن باعث می شود از سفر تور استانبول لذت ببرید با اتوبوس هم میتوانید به استانبول بروید و مدت دو روز طول میکشد اما یکنواخت بودن مسیر باعث خستگی شما می شود.

اگر هدف شما از سفر به استانبول خرید و تجارت است آکسارای مکان خوبی است. آکسارای مکانی است که فروش عمده پوشاک و کیف و کفش و پارچه ترک را بر عهده دارد. در اکسارای بهترین نوع پوشاک ترک را می توانید پیدا کنید. اکسارای نزدیک میدان سلطان احمد و ایاصوفیا و مسجد سلطان احمد است و مسافر در کنار خرید و تجارت میتواند به تفریح و گردش نیز در اکسارای بپردازد.

تور  – چرا باید به ترکیه سفر کنیم؟

تعطیلات خود را در ترکیه بگذرانید چون شرایط عالی و هیجان انگیزی برای مسافرانی که دریای مدیترانه را دوست دارند و آنهایی که برای فرزندان خود تعطیلات به یاد ماندنی را برنامه ریزی می کنند. از امکانات ورزشی ترکیه میتوانید بهره ببرید و در پایان برای آنهایی که به تاریخ باستانی علاقه مند هستند ترکیه مکان خوبی برای سفر است.

تور استانبول -غذاهای ترکی را بشناسیم!

یکی از خوشمزه ترین غذاهای دنیا غذاهای ترکی است و برای مسافران و جهانگردانی که دوست دارند غذاهای بین المللی را تجربه کنند فرصت خوبی است. تنوع مواد غذایی همراه با پخت خوب و بی نظیر آشپزهای ترکی با روش های ویژه پخته می شود غذای لذیذی را برای مسافرین ترکیه استانبول مهیا می شود و غذاهای ترکیه ای خوبی را فراهم می سازد.

شیرینی کونوفه ، جزو شیرینی های مخصوص ترکیه – استانبول است . یک غذایی که جزو فرهنگ مردم استانبول می باشد و بسیار لذیذ و خوشمزه است. اصلی ترین انواع شیرینی کونوفه از شهرهای حاتای و مرسین و کیلیس و ماردین و مهمتر از آن استانبول منشا میگیرد. اگر به استانبول سفر کردید حتما از شیرینی کونوفه میل کنید و لذت سفر به استانبول را دوبرابر کنید.

تور  -صنایع دستی ترکیه استانبول

ترکیه یا استانبول صنایع دستی خوبی دارد مثل خزکاری ، خطاطی ، کاشی های سرامیکی ، مرمرکاری ، سفالگری ، طراحی طلا ، قالیبافی که مربوط به هنر قدیمی استکه کوچ نشینان ترکی انجام میدادند.

یکی از بهترین سوغاتی های که در طول سفر می توانید تهیه کرده و بعد از برگشت از استانبول به سمت خانواده می توانید تهیه کنید جا شمعی سنتی ترکیه است . جاشمعی که فضای سنتی استانبول در زمان عثمانی را برای مسافرین ایجاد کرده و حالتی نوستالژی گونه فراهم می سازد. این شمعدانی ها را میتوانید در استانبول از بازارهای سنتی و بازار کاپالی چارشی استانبول تهیه کنید.

تور  -سواحل ترکیه :

حدود ۷۰۰ کیلومتر از خط ساحلی دریای مدیترانه به عنوان سواحل ترکیه است که شروع آن از آلانیا بوده و مارماریس پایان آن می باشدو تا آنتالیا که برای توریست اهمیت ویژه ای دارد ادامه پیدا میکند. هتل ها و مکان های خاطره اگیز زیادی در استانبول وجود دارد همچنین هتل های سلطنتی ویژه که سفری خوب برای مسافرین ترکیه فراهم می سازد.

تور  -گردش در استانبول:

سرزمینی رویایی همراه با رشته کوه های عظیم و رنگ زیبای دریای مدیترانه و مناطق تاریخی و باستانی و گردشی ماجرایی که می تواند روزهای عالی در استانبول برای مسافرین علاقه مند به تور استانبول در ترکیه فراهم کند.

علاقه مندی به فرهنگ عثمانی و همچنین مهمان نوازی ترکیه را می توانید در هتل های عالی ترکیه تجربه کنید . سفری که خاطره های بیشمار را برای شما دارد.

تور استانبول یکی از مهمترین تورهای دنیا است و بالاترین تعداد توریست را دارا می باشد و همچنین در سالهای اخیر تعداد مسافرین استامبول بیشتر شده است.

در حال حاضر توریستها فقط به خاطر فرهنگ و قدیمی و باستانی بودن به آنجا سفر نمیکنند بلکه لذت خریدی عالی و ارزان با اجناس خوب و متفاوت ترکی و  همچنین شرکت در همایش ها و مراسم های ویژه و حتی امتحان کردن غذاهای ترکی مواردی است که مسافر را به استانبول می کشاند.

هم اکنون هتل های زنجیره ای زیادی در این شهر وجود دارند و هتل های عالی با امکانات خوب و بی نظیر که لذت سفر به استانبول را دوبرابر می کنند .سفر به استانبول زمان نمی شناسد . هر زمانی را می توانید با تور استانبول به شهر زیبای تاریخی استانبول بروید . درست است که بهترین فصل برای سفر به استانبول فصل تابستان است . ماه های تیر و مرداد و بهترین ماه شهریور ، اما فصل پاییز هم برای سفر به استانبول فصل خوب و لذت بخشی است. درست است که هوا کمی سرد شده ولی لذت سفر همیشه وجود دارد . پس شما مسافر عزیز میتوانید تور استامبول پاییز و زمستان را برای خود انتخاب کنید.

تور استانبول|تور دبی| تور مالزی| تور تایلند| تور آنتالیا| تور مشهد هوایی| قیمت تور استانبول| تورهای استانبول| تور ارزان استانبول| تور لحظه آخری استانبول| تور های دبی| تور ارزان دبی| قیمت تور دبی| تور دبی با ماهان| قیمت تور مالزی|ارزانترین تور مالزی| تور مالزی و سنگاپور| تور مالزی و لنکاوی|قیمت تور تایلند| تور تایلند ارزان| تور بانکوک پاتایا| تور سامویی| تور آنتالیا نوروز| تور کوش آداسی| تور ترکیبی آنتالیا استانبول| تور بدروم| تور هتل قصر| وقت سفارت کانادا| وقت سفارت آمریکا|هتل های استانبول

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید