کوالالامپور پنانگ

کوالالامپور پنانگ :

کوالالامپور پنانگ :جزیره ی پنانگ یکی از جزایر زیبای مالزی است که معمولا آن را مروارید شرق صدا می کنند. این جزیره نسبت به سایر جزایر مالزی و کولالامپور جاذبه های دیدنی متفاوت تری دارد. توریست ها از اقامت در آن لذت می برند. سواحل شنی ، سبک متفاوت معماری و غذاهای خوشمزه ی آن بسیار متفاوت است. اکنون جاذبه های توریستی آن را معرفی می کنیم.

۱- تپه ی پنانگ

همان که می دانید مالزی به علت قرار گرفتن در خط استوا آب و هوای گرمسیری دارد. و اگر به تپه ی پنانگ بروید از این  آب و هوای گرمسیری نجات پیدا خواهید کرد. علاوه بر آن شما می توانید از جاذبه های آن یعنی موزه های اسلامی، معبد هندوها و جاده های مخصوص پیاده روی نهایت استفاده را ببرید.

نکته: برای بلیط راه آهن باید هزینه ای پرداخت کنید.

۲-  مزرعه ی پروانه ها

به طور یقین اکثر توریست ها پروانه ها را دوست دارند. پس این مکان تفریحی را فراموش نکنید.در این مزرعه ۱۲۰ گونه ی مختلف با بیش از ۴۰۰۰ پروانه وجود دارد. حتی فضای سبز و باغبانی آن مورد توجه توریست ها قرار می گیرد. اگر عاشق طبیعت هستید پس از پل مخصوص پیاده روی عبور کنید که از بین چشمه های آب می گذرد. اگر هم شجاع هستید درون غار شوید و از خفاش ها دیدن کنید.

 

۳- قلعه ی کورن والیس

جنبه ی تاریخی این قلعه خیلی به چشم می آید.  در سال ۱۷۸۶ کاپیتانی به نام فرانسیس لایت برای حفاظت در مقابل هجوم فرانسویان قدم به لنگرگاه گذاشته بود. نام این قلعه نام حاکم هند آن زمان یعنی ژنرال کورن والیس است. در حقیقت این قلعه که نخست چوبی بوده بعدها توسط زندانیان محکم تر شده است. شما توریست ها می توانید با پا گذاشتن در این قلعه از گالری وسایل باستانی، تإتر هوای آزاد و آثار دستی دیدن کنید. لذت بردن از پارک هم فراموش نشود.

۴- موزه ی اسباب بازی پنانگ

این موزه که به عنوان بزرگ ترین موزه ی اسباب بازی جهان شناخته شده است. مطمعنا با دیدن آن به این نتیجه می رسید که این موزه فقط برای کودکان نیست. چرا که شما می توانید از سالن های متعدد آن یعنی سالن وحشت، سالن زیبایی، سالن کارتون،سالن قهرمانان کتاب، اتاق هیولا و تالار مشاهیر دیدن کنید و نهایت شادی و تفریح را داشته باشید. تنوع شخصیتی در این موزه زیاد است. شخصیت هایی مثل بتمن، باربی و… در این موزه وجود دارد.

۵- مجسد کاپیتان کلینگ :

این مسجد هم نیز جنبه ی تاریخی دارد که نام آن از نام رهبر مسلمانان هند برجای مانده است. شما می توانید از جاذبه های آن لذت ببرید. اطراف آن صندلی های سنگی و مغازه های خانگی است.

کوالالامپور پنانگ
کوالالامپور پنانگ

 تور مالزی |قیمت تور مالزی|تور کوالالامپور و لنکاوی

درباره نویسنده

seo bartar

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید