میوه های مالزی

میوه های مالزی

 

شرکت هواپیمایی گشت نوید در تور مالزی خوداین امکان را برای شما فراهم میکند تا سفر پر هیجانی را با دیدن میوه های جدید و تجربه کردن طعم های جدید داشته باشید.

منگوستین

این میوه اندازه یک توپ تنیس کوچک است.طبع این میوه سرد و طعم آن شیرین است،بعضی معتقدند که این میوه بهترین میوه گرمسیری دنیاست،پس در سفر به مالزی حتما آن را تجربه کنید. این میوه نرم است و با فشار دست به راحتی باز می شود.

 

منگوستین مالزی

میوه های مالزی

استار فروت

میوه ستاره ای!این میوه پیش از رسیدن به رنگ سبز روشن است و وقتی می رسد به رنگ زرد روشن در می آید و وقتی به مرحله بلوغ می رسد پوست آن زرد طلایی می شود.شکل این میوه ستاره مانند است .در زمان پیش از رسیدن با رنگ سبز روشن طعمی نزدیک به نمک را دارد و زمانی که رنگ زرد می گیرد فترد و آبدار می شود و با توجه به نوع آن طعمی بین سیب سبز،گلابی ، لیمو و انگور دارد. بهترین نوع این میوه دارای پوست براق و زرد رنگ است .اما اگر رنگ آن متمایل به قهوه ای باشد از خرید ان خودداری کنید. این میوه سرشار از ویتامین  Cدر هند،اندونزی و سریلانکا رشد می کند.

 

میوه های مالزی

میوه های مالزی

دوریان

میوه ای با بوی تند  و قوی!شاید شما از آن دسته از افراد باشید که معتقدند این میوه بد بو است،اما این میوه پر از خاصیت است و از طرفی بر خلاف بوی تندش خوشمزه است.یادتان باشد بخاطر بوی تند آن از خوردن و تجربه آن غافل نشوید این میوه، شاه میوه های جنوب و شرق آسیا است.

 

میوه های مالزی

جک فروت

جک فرو ت میوه ای شبیه به دریان است .حواستان باشد با دریان ان را اشتبا نگیرید .جک فروت میوه ای بزرگ است و طول آن تا ۹۰سانتی متر و قطر ان تا ۵۰ سانتی متر میرسد و وزن اینمیوه تا ۳۵ کیلو گرم ست.این میوه در جنوب و غرب هند ،سریلانکا،فیلیپین و بنگلادش رشد می کند. جک فروت بوی بدی دارد اما طعمی شیرین و مطبوع دراد. چوب این درخت بسیار مستحکم است و برای ساخت وسایل منزل از آن استفاده می کنند.

 

میوه های مالزی

دراگون فروت

میوه اژدها!نگران نباشید خطری شما را تهدید نمی کند این میوه بخاطر شکل ظاهری اش به این نام مشهور شده است اما برخلاف ظاهر آن بسیا خوشمزه است..پوست آن قابل خورد نیست ،اما محتویات درون آن قابل خوردن و سرشار از خواص دارویی است.برای مصرف ،آن را به دو نیم تقسیم مبی کنند و ب استفاده از قاشق وحتویات درون پوست را می خورند.این میوه سه رنگ متفاوت سفید،صورتی و قرمز دارد و هر چه قرمزتر باشد رسیده تر است.دانه های سیاه درون این میوه قابل خوردن است اما قابل هضم نیست.این میوه طعمی شبیه به گلابی دارد و در تهیه نوعی نوشیدنی به نام دراگونیتی از آن استفاده می شود.از مخلوط این میوه در ماست برای صبحانه نیز استفاده می شود.

 

نوشیدنی های مالزی

قیمت تور مالزی | تور ارزان مالزی

درباره نویسنده

kiyomars

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.