دبی

 

دبی شهری است پر از جذابیت و سرگرمی برای گردشگران و از هرچیزی بهترین آن را می توانید در این شهر فوق العاده ببینید برای دیدن کامل دبی و استفاده بردن از این شهر شاید یک ماه هم کافی نباشد و شما می توانید هر روزه برنامه های متنوعی داشته باشید در این قیسمت سعی شده تا شرح کوتاهی داشته باشیم تا بر اطلاعات شما بیفزاید.

آب و هوای دبی

دبی به دلیل نزدیکی به مدار راس السرطان و کویر شمالی آب و هوایی کویری و گرم دارد. تابستان هایی گرم و مرطوب با درجه حرارت ۴۰ درجه سانتی گراد به صورت میانگین در زمستان از گرمای هوا تا کاسته می شود و دمای هوا به طور میانگین به ۲۰ درجه سانتی گراد می رسد که آب و هوایی بسیار مطبوع است و بارش باران سالانه به ۱۵۰ میلی متر می رسد که نسبت به خاورمیانه بارش نا منظم و کمی دارد همچنین بهترین وقت برای توردبی نوامبر تا مارس ( آبان تا اسفند ) که بسیار مورد استقبال جهانگردان می باشد.

غذا های دبی

در دبی فقط یک نوع غذا وجود ندارد و به دلیل توریست پذیریه بالا غذا های متنوعی از تمام آسیا و خاور میانه از جمله ایران ، کره ، چین و … وجود دارد از معروفترین غذا های امارات نیز می توان به گوشت شتر ، شاورما ، فلافل و … اشاره کرد که در نوع خود بسیار خوش طمع هستند البته به دلیل وجود داشتن رستوران های ایرانی نگران ذائقه خود نباشید.

دبی - شاورما

جاذبه های توریستی

همانطور که گفته شد دبی مملوء از جاذبه ی توریستی می باشد یکی از آن ها ساحل جمیرا است که بسیار پرطرفدار است همراه با شن های زیبای خود که هر انسانی را تحت تاثیر قرار می دهد هتل های کنار ساحل و ورزش های دریایی از جمله جت اسکی بسیار برای توریست ها جذاب است.
همچنین بلندترین برج دنیا که برج خلیفه نام دارد در این شهر بنا شده است که خوذ باعث جذب هزاران گردشگر به این شهر زیبا و دلانگیز است لاذم به ذکر است که این برج ۸۲۹٫۸ متر است و دارای ۱۲۴ طبقه می باشد.

دبی

همچنین در توردبی می توانید از سافاری کویر نیز استفاده فرمایید که فوق العاده لذت بخش است لذت استفاده از کویر برای همه جذاب است ، اگر قصدتان گشت و گذار است یک برنامه ی طولانی برای دیدن این شهر زیبا بریزید از دیگر جاذبه های دبی می توان به آکواریوم ، دبی مال ، امارات مال ، خیابان شیخ زاهد ، موزه  و … اشاره کرد.
برای اطلاع از توردبی کلیک کنید.

نظرات

پاسخ دهید