جاهای دیدنی سنگاپور

معرفی سنگاپور :

جاهای دیدنی سنگاپور: جمهوری سنگاپور کشوری واقع در جنوب شرقی آسیا است که اندونزی و مالزی از همسایگان آن به شمار می آیند. شهر سنگاپور پایتخت این کشور محسوب می شود. سنگاپور یکی از کشور های توریستی و همچنین مدرن و ثروتمند به است. توریست های ایرانی باید بدانند که مردم سنگاپور بسیار به غذا اهمیت می دهند و حتی اغرار آمیز رفتار می کنند. این کشور مانند مالزی از سیستم حمل و نقل شهری خوبی برخوردار است و اتوبوس ها دروضعیت مناسبی هستند. این کشور دین یکسانی ندارد و شما می توانید ادیان مختلف در این کشور مشاهده کنید. مردم این کشور نژادهای مختلف چینی، مالایی و هندی دارند و زبان مردم سنگاپور چینی ،انگلیسی،مالایی است. ناگفته نماند که هتل های بسیار زیبای در این کشور قرار گرفته اند.

جاهای دیدنی سنگاپور :

 ۱- جزیره ی سنتوسا:

معنی کلمه ی سنتوسا صلح و آرامش است. این جزیره که محل مناسبی برای آرامش و تامل است از مهم ترین جاذبه های توریستی سنگاپور به شمار می آید. تفریحات این جزیره متفاوت است. دراین جزیره اکواریوم معروفی قرار گرفته که ۲۶۰ گونه ی مختلف و بیشتر از ۲۵۰۰ ماهی وجود دارد. برنامه ی دلفین ها ، باغ وحش ، پارک آبی و زمین گلف برای توریست ها جذاب می باشند. و اما مهم ترین بخش جزیره رقص فواره ها است. شما با دیدن آن منظره ی جادویی را مشاهده خواهید کرد. مطمعنا لحظات خوبی را خواهید داشت.

۲- پارک شبانه روزی سافاری

اولین پارک حیات وحش شبانه روزی در جهان این پارک واقع در سنگاپور است. شاید لذت گردش در حیات وحش در شب برای شما توریست ها خیلی هیجان داشته باشد. بنابراین این پارک را از دست ندهید. جالب است بدانید که در این مکان عروسک های آکروباتیک عجیب ولی هیجان آوری وجود دارند. شما می توانید در این پارک با حیوانات وحشی عکس بگیرید، با قطار سفر کنید، و حتی در جنگل ها پیاده روی کنید البته با توضیحات راهنمایان.

۳- مرکز خرید ویوسیتی(vivo city)

مرکزخرید زیبای و جاهای دیدنی سنگاپور که واقع در جلوی درب جزیره ی سنتوزا است. این مرکز محل مناسبی برای آشنایی توریست ها با اداب و فرهنگ مردم سنگاپور است.

۴- مرکز خرید مصطفی

یکی دیگر از بهترین مرکز خرید های سنگاپور است. شما توریست ها می توانید هر آنچه را نیاز دارید تهیه کنید.

۵- باغ پرنده

همچنین در سنگاپور مانند مالزی برای افراد علاقه مند به پرندگان باغی برای پرندگان وجود دارد. بعضی از گونه ها در این باغ آزاد و  راحت هستند. شما می توانید در این منظره ی دلپذیر غذا بخورید. اما اگر نمی ترسید اورانگوتان ها با شما همراه میشوند.

۶- اسکله های سنگاپور رنگین و دیدنی هستند. شما می توانید در این مکان قایق سواری کنید. قابل ذکر است که فروشگاه های بسیار زیادی در آنجا وجود دارد که در هنگام شب تبدیل به رستوران می شود.

جاهای دیدنی سنگاپور
جاهای دیدنی سنگاپور

کوالالامپور پنانگ

جزیره ی پنانگ

جزیره ی پنانگ یکی از جزایر زیبای مالزی است که معمولا آن را مروارید شرق صدا می کنند. این جزیره نسبت به سایر جزایر مالزی و کولالامپور جاذبه های دیدنی متفاوت تری دارد. توریست ها از اقامت در آن لذت می برند. سواحل شنی ، سبک متفاوت معماری و غذاهای خوشمزه ی آن بسیار متفاوت است. اکنون جاذبه های توریستی آن را معرفی می کنیم.

۱- تپه ی پنانگ

همان که می دانید مالزی به علت قرار گرفتن در خط استوا آب و هوای گرمسیری دارد. و اگر به تپه ی پنانگ بروید از این  آب و هوای گرمسیری نجات پیدا خواهید کرد. علاوه بر آن شما می توانید از جاذبه های آن یعنی موزه های اسلامی، معبد هندوها و جاده های مخصوص پیاده روی نهایت استفاده را ببرید.

نکته: برای بلیط راه آهن باید هزینه ای پرداخت کنید.

۲-  مزرعه ی پروانه ها از جاهای دیدنی سنگاپور

به طور یقین اکثر توریست ها پروانه ها را دوست دارند. پس این مکان تفریحی را فراموش نکنید.در این مزرعه ۱۲۰ گونه ی مختلف با بیش از ۴۰۰۰ پروانه وجود دارد. حتی فضای سبز و باغبانی آن مورد توجه توریست ها قرار می گیرد. اگر عاشق طبیعت هستید پس از پل مخصوص پیاده روی عبور کنید که از بین چشمه های آب می گذرد. اگر هم شجاع هستید درون غار شوید و از خفاش ها دیدن کنید.

 

۳- قلعه ی کورن والیس

جنبه ی تاریخی این قلعه خیلی به چشم می آید.  در سال ۱۷۸۶ کاپیتانی به نام فرانسیس لایت برای حفاظت در مقابل هجوم فرانسویان قدم به لنگرگاه گذاشته بود. نام این قلعه نام حاکم هند آن زمان یعنی ژنرال کورن والیس است. در حقیقت این قلعه که نخست چوبی بوده بعدها توسط زندانیان محکم تر شده است. شما توریست ها می توانید با پا گذاشتن در این قلعه از گالری وسایل باستانی، تإتر هوای آزاد و آثار دستی دیدن کنید. لذت بردن از پارک هم فراموش نشود.

۴- موزه ی اسباب بازی پنانگ

این موزه که به عنوان بزرگ ترین موزه ی اسباب بازی جهان شناخته شده است. مطمعنا با دیدن آن به این نتیجه می رسید که این موزه فقط برای کودکان نیست. چرا که شما می توانید از سالن های متعدد آن یعنی سالن وحشت، سالن زیبایی، سالن کارتون،سالن قهرمانان کتاب، اتاق هیولا و تالار مشاهیر دیدن کنید و نهایت شادی و تفریح را داشته باشید. تنوع شخصیتی در این موزه زیاد است. شخصیت هایی مثل بتمن، باربی و… در این موزه وجود دارد.

۵- مجسد کاپیتان کلینگ :

این مسجد هم نیز جنبه ی تاریخی دارد که نام آن از نام رهبر مسلمانان هند برجای مانده است. شما می توانید از جاذبه های آن لذت ببرید. اطراف آن صندلی های سنگی و مغازه های خانگی است.

 تور مالزی |قیمت تور مالزی |تور مالزی و سنگاپور |جاهای دیدنی سنگاپور

درباره نویسنده

seo bartar

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید